پروژه آب شیرین کن بوشهر

0
پروژه آب شیرین کن بوشهر
عملیات اجرایی بخش فراساحلی پروژه آب شیرین کن بوشهر

شرکت نصب نیرو مجری عملیات اجرایی پروژه آب شیرین کن بوشهر به عنوان تنها شرکت گروه مپنا دارای سابقه عملیاتی بخش فراساحلی با اتکا به دانش مهندسی و سابقه اجرایی خود در این بخش و در راستای اجرای عملیات لوله گذاری در دریا با بکارگیری روش های نوین اجرایی به جهت تحمیل کمترین ریسک عملیاتی به پروژه و با رویکرد کاهش هزینه های اجرایی، اقدام به اجرای عملیات بخش فراساحلی پروژه آب شیرین کن بوشهر نموده است.

اولین ها در گروه مپنا

۱) تزریق گروت به لوله های پلی اتیلن کورتیوپ به جای استفاده از بالاست های بتنی با تامین پکیج تزریق گروت

۲) استفاده از ریل و ترولی جهت اسپول بندی و شناورسازی لوله ها

اقدامات و فعالیتهای انجام شده و مراحل آماده سازی و غرق لوله های کورتیوب بخش فراساحلی

⦁ به دلیل تامین لوله های انتقال دریایی از نوع کورتیوب، طبق بررسی های صورت گرفته و با در نظر گرفتن قابلیت تزریق گروت به این نوع از لوله ها، شرکت نصب نیرو عملیات تامین دستگاه تزریق گروت را در دستورکار خود قرار داده و اقدام به تزریق گروت به جهت دستیابی به وزن مناسب غرق لوله ها نموده است.

⦁ به جهت عملیات انتقال و شناور سازی اسپول ها، از روش اجرای ریل فلزی استفاده گردید و با طراحی و ساخت ترولی در زیر لوله های پلی اتیلن، عملیات انتقال اسپول لوله از خشکی به دریا صورت پذیرفت.

⦁ برای شناور سازی و انتقال اسپول از انتهای ریل به محل مورد نظر با مستقر کردن سه عدد قایق موتوری و همچنین بیل مکانیکی های بازو بلند عملیات انتقال لوله به موقعیت و غرق کردن خط لوله ها انجام گردید.

⦁ در زمان شناور سازی اسپول و انتقال اسپول در موقعیت میباست در حالت مد که حداقل یک متر ارتفاع آب در بخش مرجانی بوده عملیات آغاز گردد و برای عملیات غرق سازی اسپول نیز عملیات در زمان جز باید انجام گردد که پس فیکس کردن اسپول در موقعیت (با استفاده از جرثقیل ۵۰ تن و دو عدد بیل مکانیکی بازو بلند) با بازکردن شیرهای نصب شده بر روی بلایند فلنج لوله در موقعیت مورد نظر غرق میگردد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام شما:*

وبسایت:

دیدگاه شما